Masáže Bernard Baránek

Masáže-metody


Jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy masáží


Masáže se obecně řadí do procedur fyzikální terapie, kdy masér působí prostřednictvím různě intenzívního tlaku a tření na povrch těla.
Jakákoliv kvalitně provedená masáž podporuje a zrychluje celý metabolismus a posiluje imunitní systém.


Klasická relaxační masáž
j
e zřejmě nejpoužívanější masáží. Zlepšuje celkový fyzický stav a dobře působí i na psychiku člověka. Má za následek osvěžení a uvolnění a také urychlené odeznění únavy a její další význam je především preventivní, protože dobře prokrvené svaly mají menší tendenci ke zkracování a zvyšuje se jejich elasticita. Tato masáž dodává novou energii a sílu pro každodenní povinnosti.
Masáž je velice příjemná pro každého, kdo si potřebuje odpočinout, ulevit od únavy těla a v klidu prožívat pocit pohody.

Klasická zdravotní masáž
má přesně určená pravidla, tzn. že sled masážních hmatů je stálý a nemění se v průběhu celé masáže. Masáž vyvolává místní, celkovou nebo vzdálenou reakci. Jde o procesy, které se odehrávají až na úrovni mozkové kůry. Tato masáž se většinou dělá na doporučení lékaře.

Sportovní masáž
je vhodná pro udržení maximální tělesné kondice a je ideálním doplňkem všech druhů cvičení a sportů. Má vliv na stav svalstva, šlach, kloubů a ostatních tkání v těle. Provádí se většinou razantnějšími hmaty a zpravidla se jedná o důslednou celkovou masáž podobnou klasické masáži, od které se liší sledem hmatů. Sportovní masáž je ideální doplněk k pravidelným sportovním aktivitám.

Rekondiční masáž
přináší velkou úlevu při celkovém napětí. Tato masáž je přizpůsobena tak, aby po nadměrné fyzické námaze při sportu se rozrušily některé svalové zatvrdliny. Také některé svaly po intenzívní sportovní činnosti mohou být bolestivé a masáž pomáhá tyto svaly zregenerovat a uklidnit. Dobře provedená rekondiční masáž má za následek celkové uvolnění a zvýšený pocit lehkosti a vyrovnanosti.

Reflexní masáž
je manuální zásah na povrchu těla aplikovaný v místech druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn. Masáž působí na místa se zvýšenou citlivostí a reflexně působí na vnitřní orgány. Jednotlivé orgány a tkáně organismu jsou vzájemně propojeny nervy. Změny vnitřních orgánů mohou vyvolat změny na povrchu těla a naopak. Touto masáží je snaha o odstranění reflexně vzniklých změn ve tkáních, které lze ošetřit z povrchu těla.

Cover masáž
je bezolejová tlaková masáž prováděná přes tenkou přikrývku nebo osušku. Využívá pomalé systematické houpavé tlačení do těla dlaněmi střídavým způsobem postupně od hlavy až po chodidla.
U této masáže se klient nemusí svlékat, stačí pohodlné oblečení.

Lymfatická masáž
je speciální velmi jemná masáž a má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možno lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Masážní hmaty neprokrvují svaly, ale jemnou speciální technikou působí na lymfatický systém pod kůží, a proto tato masáž má blahodárný vliv i na různé problémy na povrchu kůže. 
Tato masáž je navíc velice příjemná a má i relaxační účinek. Masáž se většinou provádí bez masážního oleje nebo emulze.
 
Lávové kameny
Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže. Kameny se nahřejí na teplotu 37 - 45°C a poté se přikládají na tělo a současně probíhá masáž jednotlivých částí těla střídavě horkými kameny i bez nich. Horký masážní tlak z kamenů proniká hlouběji do svalů, odbourává křeče, uvolňuje napětí, pomáhá od ztuhlosti a především mírní bolest. Masáž teplými lávovými kameny odplavuje z těla toxické látky, mírní napětí a stres. 
Je to příjemná masáž pro ty, kteří mají rádi teplo, pohodu, relaxaci. 

Masáž ježkem
Ježek se stimulačními ostny je skvěle využitelný při cíleném uvolňování svalového napětí, napomáhá lepšímu prokrvení po jakékoli větší ať už sportovní nebo pracovní námaze. Rehabilitační účinek masážního ježka vede k regeneraci, větší citlivosti i pohyblivosti. Míček bývá využíván  pro účinné masáže namáhaného svalstva pro dosažení maximálního uvolnění a relaxace.

                                                   *****

U masáže je důležité přizpůsobit hmaty pro každého klienta jinak, někdy stačí lehké hmaty pro odpočinek, někdy razantnější hmaty s důrazem na větší tlak.
Důležité je hmaty přizpůsobit místům, která jsou bolestivá nebo vyžadují zvýšenou péči. Tam se používají především hmaty zdravotní masáže. 

Celá masáž se odvíjí od přání klienta, kterému se snažím vyjít maximálně vstříc.

S masážemi mám praxi ze Sanatoria Klimkovice, kde jsem se setkával s různými zdravotními problémy klientů, a proto ke každému klientu přistupuji individuálně a s maximálním pochopením.

Používám speciální nedráždivý olej, který příznivě působí na pokožku a po masáží ji zanechává  vláčnou.
 

Po masáži je vhodné nespěchat s odchodem, proto počítám s časem, kdy klient může ještě nějakou dobu v klidu na lehátku prožívat příjemné pocity, které u něho zanechala masáž. Těším se na Vaši návštěvu a přeji příjemné chvíle u masáže!


              

Objednejte si masáž ještě dnes na 605 705 226 nebo na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a troufám si napsat, že s mojí masáží budete spokojeni.

 Copyright © 2019. All Rights Reserved.